Blog
 

Dizajn okolia rodinných domov býva často tvrdým orieškom aj pre renomovaných architektov, nie to pre laikov. Začítajte sa do prehľadu najčastejších chýb pri úprave okolia stavieb rodinných domov, ale tiež chát a chalúp s väčším okolitým pozemkom. Ako teda vytvoriť návrh pridomovej oblasti tak, aby sa náš pohľad z neho tešil po celý rok?

Ministerstvo dopravy a výstavby SR bude mať od mája vytvorené podmienky pre nový príspevok na novostavby rodinných domov vo výške 8000 eur. Táto podpora má motivovať občanov, aby svoje novostavby rodinných domov stavali s vlastnosťami budov s takmer nulovou potrebou energie.

Povinnosť platiť dane má každá osoba, ak dosahuje príjem, ktorý je podľa zákona o dani z príjmov považovaný za zdaniteľný. Medzi zdaniteľné príjmy patria aj príjmy z prenájmu nehnuteľnosti. Prenajímať nehnuteľnosť môže každá osoba bez ohľadu na to, či je alebo nie je podnikateľom. Ak však nemá podnikateľské oprávnenie, môže pri prenájme poskytovať...

V zbierke zákonov Slovenskej republiky bol dňa 11. 02. 2019 publikovaný nález Ústavného súdu Slovenskej republiky, v ktorom Ústavný súd rozhodol, že ustanovenia § 4, § 5 a § 6 zákona č. 140/2014 Z. z. o nadobúdaní vlastníctva k poľnohospodárskemu pozemku nie sú v súlade s Ústavou Slovenskej republiky.


Vykúriť domácnosť tak, aby ste šetrili a zároveň sa netriasli od zimy, môže byť celkom tvrdý oriešok. Viete však, kde všade míňate energiu a teplo a ako by ste mohli spotrebu tepla znížiť? Ekonomický, ale aj ekologický trend v dnešnej dobe predstavuje šetrenie energiami. V tomto blogu vám predstavím moje tipy ako šetriť teplo v domácnosti, ktoré...